powrót >>

Porady

Piosenka na pierwszy taniec

Pierwsza piosenka, pierwszy taniec, oczy wszystkich gości są zwrócone na Was. Wybór utworu na tę chwilę nie jest prostą decyzją.

Popis na parkiecie czy „tango-przytulango”?

Przed podjęciem decyzji o wyborze piosenki na pierwszy taniec, powinniście sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie: czy wolicie zatańczyć mistrzowskiego walca, czy wtulić się w ramiona partnera i kołysać romantycznie w rytm muzyki? Jeżeli wybierzecie pierwszą z opcji, radzimy zapisać się na profesjonalny kurs. Fachowa pomoc zawsze się przyda! Pod okiem instruktorów nauczycie się, jak zrobić wrażenie nagościach i spełnić marzenie o byciu Kopciuszkiem i księciem na balu. Jeśli zaś nie w głowie Wam brylowanie na parkiecie, zdecydujcie się na spokojną balladę lub wręcz przeciwnie – szaloną piosenkę rock’n’rollową. Oba gatunki determinują dowolność stylu tanecznego. Zatem nikt z zebranych nie będzie krzywił się, kiedy postawicie krok nie w tę stronę, co trzeba…

Okiełznać nerwy

Przede wszystkim musicie sobie uświadomić, że to Wasz dzień i taniec weselny ma być przyjemnością, a nie próbą popisu czy zadowolenia gości. Robicie to dla zabawy, dla siebie, po raz pierwszy jako Mąż i Żona. Kiedy zaczniecie traktować swój „występ” w kategoriach rozrywki, a nie estradowego show, jest szansa, że trema zniknie, zanim zdąży się pojawić! A kiedy usłyszycie brawa i tradycyjne „gorzko, gorzko!” możecie być pewni, że pierwszy, udany taniec jest już za Wami.

Katalog piosenek

Jeżeli nadal nie umiecie się zdecydować, podpowiadamy, co tańczy się najczęściej, najmodniej, w różnych rytmach
i stylach. Posłuchajcie, a może znajdziecie coś dla siebie! Zachęcamy też do dopisywania swoich propozycji tanecznych.
Państwu Młodym życzymy bajkowego pierwszego tańca i… reszty wspólnego życia też!

Nasi partnerzy

Reklama

Harasówka Sp. z o.o.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ramach działania 4.3. Rozwój komercyjnych e-usług Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.